047B405231 Danfoss Motor starter, CIM 25
Write a Review
SKU:
047B405231
Availability:
2 - 3 weeks
Adding to cart… The item has been added
Description
Product details
Gross weight 0.77 kg
Net weight 0.73 kg
EAN 5702423046188
Gross weight 0.77 kg
Net weight 0.73 kg
EAN 5702423046188
AC-3 power @ 380-690 V 11 kW
Approval CE
EAC
Coil voltage @ 50 Hz [Max] 230 V
Coil voltage @ 50 Hz [Min] 220 V
Control voltage, 50 Hz [V] [Max] 230 V
Control voltage, 50 Hz [V] [Min] 220 V
Max. load, AC-3 [A] 25 A
Packing format Multi pack
Product description Motor Starter
Product group Contactors and motor starters
Product name Motor starter
Push buttons START-STOP/RESET
Quantity per packing format 6 pc
Type CIM 25
AC-3 power @ 380-690 V 11 kW
Approval CE
EAC
Max. load, AC-3 [A] 25 A
Packing format Multi pack
Product name Motor starter
Push buttons START-STOP/RESET
Type CIM 25
Max. load, AC-3 [A]: 25.0, Coil voltage @ 50 Hz [Max]: 230, Coil voltage @ 50 Hz [Min]: 220
Product details
AC-3 power @ 380-690 V 11 kW
Max. load, AC-3 [A] 25 A
AC-3 power @ 380-690 V 11 kW
Max. load, AC-3 [A] 25 A