114X0702 Danfoss Optyma™, OP-MCHC018SCA01G
Write a Review
SKU:
114X0702
Availability:
2 - 3 weeks
Adding to cart… The item has been added
Description
Product details
Gross weight 44 kg
Net weight 33 kg
EAN 5702428565783
Gross weight 44 kg
Net weight 33 kg
EAN 5702428565783
Air flow @ 50Hz [m³/h] 990 m3/h
Applications MBP
Approval standard CE
EAC
Compressor model SC18MLX
Compressor power supply [V/Ph/Hz] 230/1/50
Condenser type BG_7
Description OP-MCHC018SCA01G
Electrical code G
Fan blade size [mm] 300 mm
Fan cowl/grill type Grill
Fan current @ 50Hz [A] 0.18 A
Fan diameter [mm] 300 mm
Fan power consumption @ 50Hz [W] 25 W
Fan power output @ 50Hz [W] 14 W
Fan power supply [V/Ph/Hz] 230/1/50
Fan voltage @ 50Hz (max) [V] [Max] 253 V
Fan voltage @ 50Hz (max) [V] [Min] 207 V
Liquid line connection [mm] 6 mm
Model number OP-MCHC018SCA01G
No. of phases (compressor) 1
No. of phases (fan) 1
Number of fans 1
Receiver approval CE
Receiver volume [L] 1.1 L
Refrigerant R404A
R507
RLA 4 A
Segment usage Medium Back Pressure
Suction connection size [mm] 10 µm
Type Optyma™
Type designation Condensing Units
Version A01
Voltage 50Hz [V] 207 V
Voltage 50Hz [V] [Max] 253 V
Applications MBP
Approval standard CE
EAC
Compressor model SC18MLX
Condenser type BG_7
Description OP-MCHC018SCA01G
Electrical code G
Fan blade size [mm] 300 mm
Fan cowl/grill type Grill
Fan current @ 50Hz [A] 0.18 A
Fan diameter [mm] 300 mm
Model number OP-MCHC018SCA01G
No. of phases (compressor) 1
No. of phases (fan) 1
Number of fans 1
Receiver approval CE
Receiver volume [L] 1.1 L
Refrigerant R404A
R507
RLA 4 A
Type Optyma™
Version A01
Voltage 50Hz [V] 207 V
Voltage 50Hz [V] [Max] 253 V
Product details
Description OP-MCHC018SCA01G
Fan blade size [mm] 300 mm
Fan current @ 50Hz [A] 0.18 A
Fan diameter [mm] 300 mm
Model number OP-MCHC018SCA01G
RLA 4 A
Voltage 50Hz [V] 207 V
Voltage 50Hz [V] [Max] 253 V
Description OP-MCHC018SCA01G
Fan blade size [mm] 300 mm
Fan current @ 50Hz [A] 0.18 A
Fan diameter [mm] 300 mm
Model number OP-MCHC018SCA01G
RLA 4 A
Voltage 50Hz [V] 207 V
Voltage 50Hz [V] [Max] 253 V