134N9357 DANFOSS DRIVES MCD50469BT5G4X00CV2 VLT® Soft Starter MCD 500 200-525 VAC, 0469A, IP00, Control Vol..
Write a Review
SKU:
134N9357
Availability:
2 - 3 weeks
MCD50469BT5G4X00CV2 VLT® Soft Starter MCD 500 200-525 VAC, 0469A, IP00, Control Voltage: 110 VAC and 220 VAC More detailsProduct Details – 134N9357 …
Adding to cart… The item has been added
Description
MCD50469BT5G4X00CV2 VLT® Soft Starter MCD 500 200-525 VAC, 0469A, IP00, Control Voltage: 110 VAC and 220 VAC More details
Product Details – 134N9357
VLT® Soft Starter MCD 500
VLT® Soft Starter MCD 500 is a total motor starting solution.
VLT® Soft Starter MCD 500
200-525 VAC, 0469A, IP00,
MCD50469BT5G4X00CV2
CharacteristicValue
Product group (MCD) VLT® Soft Starter
MCD Series (5) 500 Series
Current Rating (0469) 0469A
Bypass (B) With Int. Bypass Contactor
Phase (T) Three phase
Mains Voltage (5) 200-525 VAC
Enclosure (G4) Frame size 4
Reserved (X) Reserved
IP Rating (00) IP00
Control Voltage (CV2) 110 VAC and 220 VAC