E3F2DS30C4M1S OMRON PHOTOELECTRIC SENSOR, STAINLESS STEEL,DIFFUSE, 300MM, DC, 3 WIRE, NPN, M18, M1 2 PLUG IN
Write a Review
SKU:
OMRON-E3F2DS30C4M1S
E3F2DS30C4M1S OMRON PHOTOELECTRIC SENSOR, STAINLESS STEEL,DIFFUSE, 300MM, DC, 3 WIRE, NPN, M18, M1 2 PLUG INE3F2DS30C4M1SSeries :E3FSensor:Photoelectr…
Adding to cart… The item has been added
Description
E3F2DS30C4M1S
Series :E3F
Sensor:Photoelectric sensor
Connection:M12 connector 4 pin
Sensing Method:Diffuse-reflective
Sensing Distance :300mm
Protection Class:IP67
Voltage:10 to 30 VDC